עיסוי עצמי איורוודי בשמן   DAILY ABHYANG

את העיסוי העצמי מומלץ לעשות על בסיס יומי או לפחות 2 – 3 פעמים בשבוע. הוא עורך 20 – 30 דקות כולל המקלחת שלאחריו. למעשה הוא חלק מסדר היום האיורוודי. הוא מפחית ומונע את  חוסר האיזון בגוף, מרגיע ומחזק את מערכת  העצבים, משמן את השרירים ומגביר את הגמישות שלהם ושל הרקמות והמפרקים. בנוסף הוא מנקה ומזין את העור, גורם לו להרגיש רך וחלק ולהראות בוהק.

העיסוי היומיומי מהנה מאוד והשפעתו המרגיעה והמחזקת ניכרת במשך כל היום כולו.

השתמשו בשמן שומשום בסתיו ובחורף (שמן מחמם) ובשמן קוקוס במהלך הקיץ (שמן מקרר).

בזמן העיסוי רצוי שהשמן יהיה בטמפרטורת הגוף או מעט חם יותר. מומלץ להכניס את כלי השמן לקערית גדולה יותר עם מים חמים מאוד, כדי שיישאר חם כל זמן העיסוי.

תהליך העיסוי

* לעיסוי אחד צריך 1/3 – 1/4 כוס שמן. מרח כמות קטנה של שמן על כל חלק מגופך. בכך תאפשר לשמן להישאר על גופך זמן – מה ולאחר מכן החל העיסוי, מהראש עד הרגליים.

  1. תחילה לשים כמות קטנה של שמן על כפות הידיים ולהתחיל לעסות במרץ את הקרקפת. יש לעסות את הראש ואת כל חלקי הגוף באמצעות כפות הידיים ולא בקצות האצבעות. מכיוון שהראש נחשב בעיסוי האיורוודי  לאחד האברים העיקריים, כדאי להקדיש לו זמן רב יותר מאשר לשאר איברי הגוף.
  2. אחר-כך לעסות בעדינות את הפנים ואת אפרכסת האוזן משני צדדיה (אל תטפטף שמן לתוך האוזן עצמה).
  3. לעסות את  החלק הקדמי ואת החלק האחורי של הצוואר וכן את החלק העליון של עמוד השדרה.
  4. לעסות את הזרועות. מומלץ לעשות זאת בתנועות קדימה ואחורה לאורך העצמות הארוכות ובתנועות סיבוביות על פני המפרקים. לעסות את שתי הזרועות, כולל כפות הידיים והאצבעות.
  5. לעסות בעדינות ובתנועות סיבוביות את החזה ואת הבטן. לנוע על – פני הבטן לפי כיוון המעיים – מהחלק התחתון-ימני  של הבטן כלפי מעלה ואז שמאלה בכיוון מהלך השעון.
  6. לעסות כפי יכולתך את הגב ואת עמוד השדרה. בגב התחתון קל לבצע סיבובים עם כף היד.
  7. לעסות את הרגלים וכמו בזרועות התנועה היא קדימה ואחורה על פני העצמות הארוכות – וסיבוביות על פני המפרקים.
  8. לעסות את כפות הרגליים בתנועות שפשוף נמרצות קדימה ואחורה בדומה לראש. גם לכפות הרגלים ובעיקר לחלק התחתון שלהן נודעת חשיבות רבה, ומומלץ להקדיש להן זמן רב יותר מאשר לאברים אחרים.

בכך תם העיסוי האיורוודי

הערה:

* אם מטרת העיסוי הרגעה והורדת מתח, נבצע את כיוון העיסוי בידיים וברגליים – כמתואר בטכסט – ממרכז הגוף אל האצבעות.

* אם מטרת העיסוי המרצת הגוף – הכיוון הוא הפוך – מקצה האצבעות אל מרכז הגוף.

אם אין אפשרות לבצע את העיסוי בבוקר, עדיף לעשותו בשעה אחרת במשך היום מאשר לוותר עליו, למשל אחה"צ. אם מרגישים נוח אפשר להשאיר את השמן למספר שעות על הגוף, אך בהחלט מספיק להשאירו רק למספר דקות. לאחר העיסוי יש לבצע מקלחת או אמבטיה חמה. יש לחפוף היטב את השיער. במקרה שמבצעים עיסוי על בסיס יומי אפשר לחפוף את השיער יום – יום היות ושורשי השיער ספוגים בשמן ומוגנים מחדירת השמפו. מומלץ להשתמש בסבון בכמות מעט מוגבלת על פני כל הגוף היות והשמן מנקה את העור, נשטף במים החמים ושאריתו נספגת במגבת.

♥ מומלץ! – לאחר העיסוי לא לשכוח לעבור לרגע עם סבון כלים על רצפת המקלחת/אמבטיה, ידיות הברזים וידית המקלחון, למניעת תחושה דביקה במקלחת הבאה…

♥ לשים לב! – רצוי להניח שטיחון גומי על רצפת המקלחת למניעת החלקה, ולהזהר בזמן היציאה מהמקלחת מהחלקה היות וכפות הרגליים עדיין משומנות.

התחושה לאחר העיסוי היומי והמקלחת החמה – מדהימה!! כאילו מרחנו קרם גוף נפלא!!

יתכן שעניין אותך גם:

קטגוריות:

תפריט
דילוג לתוכן